Dzień Matki- "Dla Ciebie kochana Mamusiu"

Dnia 26 maja z okazji Dnia Matki w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny, by podziękować mamom za ich trud oraz zapewnić o swojej miłości. Najważniejszymi gośćmi były oczywiście mamy wraz z innymi członkami rodzin, ale zaproszeni zostali także: ksiądz proboszcz tutejszej parafii: Mieczysław Mleczko oraz przewodniczący Rady Osiedla Biała Stanisław Ząbek. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc nie mógł przybyć z powodu podróży służbowej, ale i on w swoim liście złożył okolicznościowe powinszowania i podziękował za zaproszenie.
     O godzinie 17-tej, gdy wszyscy zebrali się już na sali gimnastycznej, pan dyrektor szkoły Andrzej Kruk  rozpoczął uroczystość oficjalnym powitaniem. Następnie swoje słowa wygłosił ksiądz proboszcz i objął mamy modlitwą. Potem rozpoczął się już godzinny program artystyczny. Swoje życzenia wyśpiewały pięknie Joanna Książek i Kamila Uchman z kl. VI z towarzyszeniem klas IV, V i VI. Wszystkich ujęła także piosenka „Kaczka dziwaczka” wykonana przez klasę pierwszą pląsającą w barwnych kostiumach. Klasy II i V przedstawiły teatrzyk „Jaś i Małgosia” w ciekawej scenografii. Klasa IV zaprezentowała „Zawody mamy”, a klasa III wierszyk „Moja mama czarodziejka”. Dziewczęta z klas V i VI w ekspresyjnym układzie cheerleaders jeszcze bardziej rozruszały zachwyconą publiczność. Swoją wdzięczność i ciepłe uczucia w swojej „Kołysance dla mamy” przedstawiły klasy IV, V i VI. Mali i więksi artyści z wszystkich klas zaśpiewali humorystyczną piosenkę „Mama z tatą” i na pożegnanie „Blues dla mamy”. Po gromkich owacjach i bisach dzieci podeszły do swoich mam, aby osobiście złożyć im życzenia.
     Kolejnym elementem świętowania był udział we wspólnej mszy świętej w pobliskim kościele Miłosierdzia Bożego. Obchodom tego pięknego święta przyglądał się również redaktor gazety codziennej „Nowiny” Przemysław Markocki. Krótką jego relację można przeczytać w papierowym wydaniu gazety z dnia pierwszego czerwca 2010r., a także w „Nowinach24” http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100531/RZESZOW/960639696  .

nauczyciel języka angielskiego
                                Agnieszka Stec

Rodzice i zaproszeni goście

Piosenka na powitanie