Konkurs plastyczny "Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku"

W kwietniu Zespół Szkół im. UNICEF w Rzeszowie ogłosił konkurs plastyczny pt. ,,Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku". Była to już IX edycja konkursu o takiej tematyce. Celem jego było propagowanie idei tolerancji i społecznej akceptacji wobec dzieci niepełnosprawnych, rozbudzanie wyobraźni artystycznej oraz podkreślanie wspólnej płaszczyzny interpretacji świata przez dzieci.
     Prace plastyczne uczestników konkursu miały pokazać też, że życzliwość i uśmiech każdego dziecka powoduje, że znikają wszelkie bariery dzielące dzieci świata, że ,,wszyscy uśmiechają się w tym samym języku". Na konkurs wpłynęło 275 prac uczniów z wielu szkół rzeszowskich. Z naszej szkoły przesłano 13 prac plastycznych wykonanych techniką pasteli.
     Jury konkursowe wyróżniło pracę Katarzyny Kowalczyk z klasy V. Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominek.

nauczyciel plastyki
                                Dorota Markowicz