Spotkanie z poetką regionalną- panią Reginą Nachacz

11 maja 2010 roku klasa II wzięła udział w spotkaniu autorskim z panią Reginą Nachacz, w związku z obchodzonym Tygodniem Bibliotek. Regina Nachacz urodziła się w Rzeszowie. Pisze i maluje od dziecka. Niektóre jej wiersze zostały zaaranżowane muzycznie. W 2009 roku w Międzynarodowym Konkursie Debiutantów Tomików Poezji w Warszawie poetka zdobyła IV miejsce za zestaw 12 bajkowych wierszy o kotach pt. „Cukiernia Słodka Psotka”. Właśnie te wiersze najbardziej interesowały uczniów. Wykonali oni ilustracje do wybranych wierszy, które zostały nagrodzone upominkami ze strony pani Reginy. Dzieci zadawały też pytania, które przybliżyły im twórczość poetki. Na pięknie wykonanych maskach kocich, pani Regina Nachacz złożyła każdemu uczestnikowi spotkania pamiątkowy autograf.

Rewia mody

Przymierzały kotki ciuszki: