Lekcja z Yamahą

11 maja br. klasy I – IV uczestniczyły w ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach umuzykalniających prowadzonych cyklicznie przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Na poszczególnych spotkaniach z naszymi uczniami muzycy starali się zapoznać dzieci z różnego rodzaju instrumentami muzycznymi używanymi w Polsce, a także w różnych krajach i kulturach na całym świecie.
     Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie. Dzieci mogły poznać nie tylko nazwy i budowę tych instrumentów, ale również miały szansę osobiście na nich zagrać. Tym razem była to gitara: klasyczna, elektroakustyczna, basowa i elektryczna.
     Poza różnicami w budowie i brzmieniu uczniowie mieli okazję poznać różne ciekawostki związane z tym instrumentem, mogli popisać się umiejętnością rozwiązywania zagadek muzycznych, a dzięki przywiezionym przez muzyków rekwizytom tworzyć „prawdziwe zespoły muzyczne” i wspólnie koncertować.

wychowawca kl. III
Jadwiga Reizer