Konkurs Piosenki Dziecięcej "Majowe dueciki"

7 maja w Osiedlowym Domu Kultury ,,Budziwój” w Rzeszowie odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej pt. ,Majowe dueciki”. Celem tego konkursu była popularyzacja polskiej muzyki rozrywkowej i jej twórców wśród dzieci i młodzieży, pomoc utalentowanej młodzieży w rozwijaniu osiągnięć artystycznych, konfrontacja dorobku młodych artystów oraz zdobywanie doświadczeń estradowych.
     Do konkursu przystąpili uczniowie – amatorzy działający w szkołach podstawowych i ośrodkach kultury. Uczestnicy występowali w duetach i tylko taka forma wokalna była możliwa na tym konkursie. Podczas prezentacji utworów jury konkursowe oceniało: muzykalność, interpretację, walory głosowe oraz dobór repertuaru.
     Naszą szkołę reprezentował duet – Joanna Książek i Kamila Uchman, uczennice klasy VI, które zaśpiewały dwie piosenki - ,,Moja fantazja” oraz ,,Nasz szkolny blues”.
     Wśród 30 duetów, które wystąpiły w tym konkursie nasze uczennice wyśpiewały III miejsce. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

nauczyciel  muzyki
Dorota Markowicz