Msza święta w Farze Rzeszowskiej

16 kwietnia 2010 r. o godz.11.00 w Farze Rzeszowskiej odbyła się uroczysta msza święta w intencji dyrektorów, nauczycieli, uczniów szkół i przedszkoli rzeszowskich, której przewodniczył J.E. Ks. Bp Edward Białogłowski.
     Uroczystość ta zorganizowana w 104 rocznicę urodzin bł. Natalii Tułasiewicz - patronki nauczycieli i wychowawców rozpoczęła duchowe przygotowania do wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II. Podczas mszy biskup przypomniał sylwetkę Natalii Tułasiewicz. Bł. Natalia urodziła się 9 IV 1906 r. w Rzeszowie. Ochrzczona była w Farze Rzeszowskiej, nauczycielka i wychowawca. Zamordowana 31 III 1945 r. w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Ravensbruck.13 VI 1999 r. Jan Paweł II włączył ją w poczet błogosławionych w grupie 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej. Podczas tej uroczystości modlono się też za zamordowanych w Katyniu w 1940 r. oraz za tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.
     Naszą społeczność szkolną reprezentowali na mszy uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z wychowawcą klasy VI. Po zakończonej uroczystości z rąk ks. Biskupa uczniowie odebrali ramowy program duchowych przygotowań do wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II.

wychowawca kl. VI
                                    Markowicz Dorota

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przed Kosciołem Farnym

Podczas uroczystej mszy świetej

Uczniowie naszej szkoły odbierają program z rąk księdza biskupa

Dekoracja upamietniająca zamordowanych w Katyniu w 1940 r.
oraz za tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.