Konkurs plastyczny "Czyste wody zdrowe ryby"

W marcu Polski Związek Wędkarski w Rzeszowie ogłosił konkurs plastyczny związany z ochroną środowiska, a w szczególności ochroną naszych wód. Zdajemy sobie sprawę, że czystość wód ma ogromne znaczenie nie tylko dla środowiska życia organizmów wodnych, ale też dla człowieka. Wiemy, że człowiek bardzo zanieczyszcza to środowisko, gdyż zbyt dużo toksycznych substancji wpływa do rzek, jezior, mórz i oceanów.
     Przystępując do tego konkursu uczniowie mieli to na uwadze, aby w swoich pracach ukazać właśnie te zgubne skutki niszczenia środowiska wodnego. Na konkurs można było przesłać tylko 5 prac z naszej szkoły, gdyż takie były warunki konkursu. Nauczycielka plastyki wybrała prace następujących uczennic wykonane  techniką pasteli: Natalii Migut z klasy IV, Angeliki Mikuły z klasy V, Moniki Budarz, Joanny Książek i Agaty Szostek z klasy VI. Jury konkursowe nagrodziło prace: Moniki Budarz i Agaty Szostek z klasy VI.
       Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

nauczyciel plastyki
                                    Markowicz Dorota