Sprawdzian szóstoklasistów

W dniu 8 kwietnia odbył się w szkołach podstawowych w całej Polsce sprawdzian klas szóstych. W tym dniu uczniowie klasy szóstej naszej szkoły przyszli odświętnie ubrani, aby przystąpić do swojego ważnego egzaminu. Zasiedli oni przy stolikach na dużej sali gimnastycznej, wyposażeni w niezbędne przybory do pisania i o godz. 9.00 przystąpili do rozwiązywania swoich zadań. W tegorocznym zestawie pytań egzaminacyjnych dominowała tematyka sportowa zarówno w zadaniach matematycznych jak i w treściach z języka polskiego. W ciągu 60 minut każdy uczeń miał do rozwiązania 25 zadań, w tym 20 zamkniętych i 5 otwartych.
     Wyniki tegorocznego sprawdzianu prześle do szkół Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w terminie późniejszym i mamy nadzieję, że będą one bardzo dobre.

wychowawca kl. VI
                                   Markowicz Dorota