Spotkanie z Julianem Tuwimem

7 kwietnia 2010 roku klasa II wraz z wych. Elżbietą  Siorek wzięła udział w kolejnej lekcji bibliotecznej na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie. Tematem zajęć było życie i twórczość Juliana Tuwima. Uczniowie rozpoczęli spotkanie od bardzo znanego wiersza „Lokomotywa”. Wyobrażając sobie podróż tą lokomotywą uczniowie zatrzymywali się na stacjach „Hilarowo”, „Akacjowo”, „Warzywowo”, „Abecadłowo’, „Rzepkowo” i „Dyziowice”, gdzie omawiali odpowiednio wiersze „Okulary”, „Spóźniony słowik”, ‘Warzywa”, „Abecadło”, „Rzepka” oraz „Dyzio Marzyciel”. Poznali też mniej znane wiersze tego pisarza min. „Pstryk”, „Rzeczka”, „W areoplanie”. Na zakończenie spotkania wzięli udział w konkursie na temat twórczości J. Tuwima. Wszyscy otrzymali pamiątkowe nagrody ze spotkania.

wychowawca kl. II
                                    Siorek Elżbieta