Kolejna lekcja biblioteczna

25 marca 2010 roku klasa II pod opieką pani Elżbiety Siorek była na pierwszej w tym roku lekcji bibliotecznej w bibliotece na Nowym Mieście. Tematem spotkania była „Unia Europejska”. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to związek 27 państw europejskich. Polska jest jej członkiem od 1 maja 2004 roku. Głównym celem Unii jest zapewnienie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego, społecznego oraz ochrona praw obywateli państw członkowskich. Pani bibliotekarka, prowadząca te zajęcia wykorzystywała różnorodne środki dydaktyczne, aby jak najbardziej przybliżyć dzieciom wiadomości. Stosowała opowiadanie z wykorzystanien ilustracji, pokaz, metodę działań praktycznych. Uczniowie układali mapę Europy, flagę Unii, kolorowali maskotkę Unii – Syriusza na kolory naszych barw narodowych. Następnie poznali w formie zabawowej najważniejsze informacje o państwach członkowskich Unii.
     Na zakończenie spotkania otrzymali drobne upominki.
wychowawca klasy drugiej
                                   Siorek Elżbieta