Próbny sprawdzian szóstoklasisty z wydawnictwem Operon

W marcu klasa szósta wzięła udział w próbnym sprawdzianie szóstoklasisty organizowanym przez wydawnictwo Operon. Dla naszych uczniów był to już kolejny próbny sprawdzian, których cykl rozpoczęliśmy w naszej szkole w październiku. Mają one na celu dobre przygotowanie każdego ucznia klasy szóstej do kwietniowego sprawdzianu podsumowującego szkołę podstawową.
     Sprawdzian ten został stworzony na wzór prawdziwego. Przygotowane arkusze zawierały zadania sprawdzające umiejętności zapisane w standardach wymagań egzaminacyjnych. Uczniowie wiedzą, że próbny sprawdzian pomaga im w oswojeniu się z formułą egzaminu, zaś wyniki dostarczają uczniom i nauczycielom informacji, jakie umiejętności muszą oni jeszcze opanować. Tematyka tegorocznego testu z Operonu pt. ,,Czekolada" dotyczyła początków produkcji czekolady. Te ,,słodkie" treści przewijały się nie tylko w tematach z języka polskiego, ale również w zadaniach matematycznych.
     Sprawdzian trwał tradycyjnie 60 minut, a po sprawdzeniu wyników zostały one wprowadzone do systemu zbierania wyników dostępnego na stronie internetowej Operonu.

wychowawca klasy szóstej
                                    Markowicz Dorota