Rekolekcje szkolne

W dniach od 4 do 6 marca br. dzieci naszej szkoły brały udział w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje prowadził ks. Lucjan Szumierz, katecheta IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, diecezjalny moderator Liturgicznej Służby Ołtarza, obecnie pracujący w parafii Zaczernie.
     W pierwszym dniu rekolekcji dzieci oglądnęły filmy ukazujące tematykę przyjaźni klasy 0-3 – Ben Hur, klasy 4-6 – Chłopiec w pasiastej piżamie. Następnym punktem programu było spotkanie z rekolekcjonistą, na którym ks. Lucjan ukazywał dzieciom na podstawie Bożych przykazań skutki grzechu w życiu każdego człowieka. Drugi dzień rekolekcji to konkursy: klasy 0-3 – konkurs plastyczny, na którym dzieci miały namalować scenę z przypowieści o synu marnotrawnym, natomiast klasy 4-6 – konkurs biblijny w oparciu o przypowieści z Ewangelii wg św. Mateusza. Następnie dzieci przeszły do kościoła i tam przeżywały Drogę Krzyżową.
     Sobota to dzień spowiedzi. Dzieci zgromadziły się na wspólny rachunek sumienia, by jak najlepiej przeżyć sakrament pojednania.

ks. Artur Michalski

Zmagania z konkursem biblijnym