Kolejna lekcja europejska

Dnia 10 lutego następna klasa z naszej szkoły uczestniczyła w lekcji europejskiej, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie, a przeprowadzonej przez panią Iwonę Serafin. Opiekę nad klasą sprawowały panie: Anna Ignas i Agnieszka Stec.
     Tym razem to piątoklasiści mieli okazję dowiedzieć się podstawowych informacji na temat Unii Europejskiej. Uczniowie prześledzili proces tworzenia wspólnoty, dowiedzieli się o traktatach, poznali kraje założycielskie, państwa, które obecnie tworzą unię oraz najważniejsze instytucje unijne. Nie był to jednak „suchy” wykład, fakty przedstawione zostały w przejrzysty sposób, zilustrowane zdjęciami i obrazami wyświetlanymi projektorem na tablicy, mapkami, które uczniowie mieli do dyspozycji. Dzieci zachęcane były do własnych wypowiedzi, mogły zadawać pytania, a także ich wiedza została sprawdzona przy pomocy konkursów i zagadek, za które można było otrzymać drobne upominki.
     Lekcje takie cieszą się dużym zainteresowaniem także wśród innych szkół, dlatego już teraz zarezerwowaliśmy termin na przyszły rok szkolny, aby kolejni uczniowie mogli skorzystać z okazji zdobycia wiedzy w taki ciekawy sposób.

Agnieszka Stec
nauczyciel j. angielskiego