Skuteczny sposób na odchudzenie plecaków

Pomimo, że nie było źle z zachowaniem normy podczas pierwszej kontroli wagi plecaków uczniowskich, to kolejna kontrola wykazała wynik jeszcze bardziej zadawalający. Dla przypomnienia: norma – waga plecaka stanowi 15% ciężaru ciała dziecka.
     Opierając się na danych wygląda to następująco:
- w kl. I na 23 uczniów   - 3 uczniów przekracza normę ( o 0,5 kg);
- w kl. II na 12 uczniów  - wszyscy mieszczą się w normie;
- w kl. III  na 22 uczniów - 3 uczniów przekracza normę (o 0,4 kg).
    A więc skutecznym okazał się sposób sprawdzania plecaków uczniowskich bez wcześniejszego zapowiadania. Pomocne w zachowaniu normy okazują się też takie działania jak:
- zostawianie przyborów i dodatkowych pomocy w szafkach uczniowskich;
- przypominanie dzieciom o noszeniu w plecaku tylko rzeczy koniecznych i niezbędnych do planowanych zajęć;
- uświadamianie uczniom skutków dźwigania przeciążonych plecaków .
     Wspólne działania szkoły i rodziców  pozwalają osiągnąć i utrzymać pozytywny wynik w tym temacie.

Zofia Herba
wychowawca kl.I