W teatrze im. W. Siemaszkowej na spektaklu "Odwóch takich co ukradli księżyc"

27 stycznia 2010r. uczniowie kl. III i IV naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl "O dwóch takich co ukradli księżyc". Aktorzy zaprezentowali barwne widowisko oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego o tym samym tytule. Jest to historia braci bliźniaków- Jacka i Placka, którzy płatając figla burzą spokój mieszkańców Zapiecka. Wyruszyli w świat, by znaleźć krainę, w której nie trzeba pracować. W końcu wpadli na pomysł, by ukraść księżyc i zapewnić sobie dobrobyt. Okazało się, że się zmniejszył, aż w końcu zniknął. Po wszystkich przygodach chłopcy zrozumieli, że tęsknią za mamą i postanowili wrócić do domu.
     Spektakl niesie głębokie przesłanie o matczynej miłości i prawdzie zawartej w powiedzeniu "bez pracy nie ma kołaczy". Mimo, iż sztuka trwała ponad 2 godziny, to żywa akcja, liczne piosenki i taniec nie pozwalały się nudzić. Gromkie brawa młodej widowni swiadczyły o pozytywnym odbiorze spektaklu.
     Przy okazji wyjazdu do Rzeszowa uczniowie odwiedzili bazylikę mniejszą Ojców Bernardynów, w której znajduje się ruchoma szopka, jedna z najciekawszych w naszym mieście. Dzieci naszej szkoły były bardzo zadowolone z wyjazdu. Jak same twierdziły, spektakl dostarczył im wiele radości.

Anna Ignas
opiekun świetlicy