Mamy nowoczesną pracownię językową

Nasza szkoła, jako jedna z pierwszych szkół podstawowych w Rzeszowie została wzbogacona o nowoczesną pracownię multimedialną. Jest ona wyposażona w stanowiska ze słuchawkami i mikrofonami, umożliwiające konwersację z nauczycielem wszystkich lub wybranych uczniów, dialogi w parach (każda para słyszy tylko siebie) oraz wysłuchanie nagrań przez słuchawki lub głośniki.
     Ogromne możliwości w nauce nie tylko języków obcych daje tablica interaktywna z projektorem. Wyświetla ona obraz z komputera (można więc całej klasie zaprezentować pliki przygotowane wcześniej, wykorzystywać Internet, m.in. do ćwiczeń on-line, wyszukiwać potrzebne informacje, odtwarzać filmy oraz przedstawiać wiele innych treści edukacynych). Posiada ona również program pozwalający na pisanie i pokazanie zawartości lekcji w atrakcyjny sposób. Po tablicy można się „poruszać” używając specjalnego pisaka, spełniającego funkcję myszki komputerowej.
     Uroczyste otwarcie pracowni odbyło się dnia 27 stycznia 2010r. w czasie spotkania z rodzicami. Uczniowie klas IV, V i jedna osoba z kl. VI przedstawili program artystyczny. Zaprezentowali wiersze i piosenki, dlaczego warto uczyć się języków obcych, np.:
    Do you speak English? Yes, I do.
    Angielski króluje tam i tu.
    Lepiej brzmi Sunday niż niedziela
    Wszystkim angielski się udziela.
    Wkuwajmy angielski noce i dni
    I love you and you love me!

Na wakacjach i na czacie,
    Lub, gdy myślisz o etacie.
    Kto języki obce zna,
    Ten się całkiem nieźle ma.

Wszystkim podobał się także rap wskazujący, jak wiele angielskich słów już jest obecnych w naszym języku (np.: goalkeeper, offside, faul, a także print, facebook, party…) i podsumowujący: "Bo się nie da dziś kolego, nie znać trochę angielskiego!!!". Piosenkami w oryginale zachwyciły nas także Natalia Jakubowska i Wiktoria Szetela śpiewające „Fly to your Heart” Seleny Gomez oraz Joanna Książek i jej wykonanie „The Show” Lenki.
     Nową pracownię obejrzał także redaktor „Nowin”, pan Przemysław Markocki, jego zdjęcie oraz komentarz możemy zobaczyć w papierowym wydaniu gazety z dn. 03.02.2010, a także w Nowinach24:  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100202/RZESZOW/386787337

Agnieszka Stec
nauczyciel języka angielskiego