CZY WARTO POMAGAĆ?

W naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 odbyło się wiele akcji, które pomagają i wspierają różne instytucje i osoby. Niektóre z nich to:
- zbiórka zakrętek - pieniądze ze sprzedaży zakrętek przeznaczane są na rehabilitację Marii Lasoty
- sprzedaż kartek świątecznych, wykonanych przez uczniów - ofiarowane pieniądze przekazano w tym roku dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie, na misje w Afryce - Namibia - zakup jedzenia, ubrań i książek dla ubogich dzieci  (projekt misyjny nr 598), hospicjum dla dzieci w Wilnie oraz Fundacji Złotowianka w Złotowie, która dofinansowuje rehabilitację Marysi Lasoty.
- zbiórka zabawek (misiów) w akcji ,,Misie ratownisie” dla jednostek Straży Pożarnej i zespołów Ratownictwa Medycznego, które przekazują misie najmłodszym dzieciom w ciężkich chwilach -wypadek drogowy, pobyt w karetce, szpitalu.

Pomagano też przyrodzie uczestnicząc w akcji ,,Segreguję bo warto” gdzie zbierano makulaturę i plastikowe butelki.
Odpowiadając więc na powyższe pytanie ,,Czy warto pomagać”- uczniowie naszej szkoły odpowiadają -,,Tak, jak najbardziej WARTO”.

nauczyciel plastyki
Dorota Markowicz