Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego – grudzień/styczeń


        Ho Ho Ho! Grudzień to chyba ulubiony czas wszystkich przedszkolaków, już na początku miesiąca dzieci pisały listy do św. Mikołaja i z niecierpliwieniem czekali na przybycie Gościa, który odwiedził dzieci 6 grudnia. Każdy przedszkolak, zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie, dostał prezent i oczywiście zaśpiewał wspólnie piosenkę dla św. Mikołaja.
        16.12 do przedszkola przyjechał teatrzyk Zielony Melonik ze spektaklem: " W drogę do Mikołaja"
        Oczywiście w okresie przedświątecznym nie mogło zabraknąć wspólnej uroczystej Wigili, dzielenia się opłatkiem, wspólnego kolędowania i barszczyku z uszkami. Dzieci uczestniczyły także w szkolnych jasełkach.
        Z racji ferii zimowych i braku zajęć dydaktycznych styczeń był krótki ale za to bardzo intensywny i chuczny. Dzieci same robiły zaproszenia i prezenty, bo już na początku miesiąca  odbyły się jasełka połączone z uroczystością dnia Babci i Dziadka. Na scenie 54 dzieci każdy z przypisaną rolą oraz cała sala gimnastyczna gości! Z dumą można stwierdzić, że wszystkie przedszkolaki to mali aktorzy, a stres był widoczny chyba tylko u Pań nauczycielek ;)
        W dalszym ciągu bierzemy udział w projektach: "Mały miś w świecie wielkiej literatury", "Zdrowo i sportowo" i "Cała Polska czyta dzieciom", współpracujemy z organizowanym przez szkołę wolontariacie i kontynuujemy akcje charytatywną: "Nakręć się na pomaganie".
        Zachęcamy Rodziców do odwiedzenia nas w grupie i opowiedzeniu np.o swoim ciekawym zawodzie lub przeczytaniu bajki, dzieci są wtedy bardzo dumne i sprawia im to ogromną przyjemność.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego