Warsztaty matematycznego origami

13 grudnia, już po raz trzeci w tym roku szkolnym, odbyły się w naszej szkole warsztaty matematycznego origami. Podczas trzygodzinnych zajęć pozalekcyjnych chętni uczniowie klas IV - VIII składali przestrzenne bryły geometryczne. Za każdym razem używali wielu kartek papieru, ale nie używali kleju - zgodnie z zasadą techniki origami. Ze względu na zbliżające się święta składali wielościany gwiaździste. Uczestnicy przekonali się, że złożenie ich wymaga wiele cierpliwości. Tym bardziej należy im się podziw za wytrwałość. Niektórzy zetknęli się z tą techniką pierwszy raz. Inni składają origami juz trzeci rok. Kolejne warsztaty juz 31 stycznia 2020 r.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

prowadząca warsztaty