Warsztaty kosmetyków naturalnych

W listopadzie w naszej szkole odbył się cykl warsztatów robienia kosmetyków naturalnych. Wzięły w nim udział klasy Ia, IIa, IIb, IIc oraz VIII. Zajęcia prowadziła pani Anna Początek, założycielka fundacji Procooltura. Fundacja działa w Rzeszowie i zajmuje się promowaniem kultury oraz zdrowego trybu życia. Pani Anna rozpoczęła swoje zajęcia kilkoma ćwiczeniami ruchowymi. Następnie wraz ze swoją córką przedstawiła produkty, z których uczniowie mieli wykonać mydełka. Były to naturalne składniki takie jak: wiórki kokosowe, płatki nagietków, lawenda, różnego rodzaju ziarna, płatki róży oraz naturalne aromaty. Pani Anna opowiedziała o właściwościach tych produktów i ich korzystnym wpływie na organizm człowieka. Po tej krótkiej prezentacji uczniowie przystąpili do komponowania swoich własnych mydełek. Każdy mógł wybrać odpowiadające mu produkty i stworzyć swój własny, niepowtarzalny kosmetyk. Pani Ania przygotowała płynną gliceryną, którą uczniowie zalewali swoje kompozycje. Po zastygnięciu i zapakowaniu mydełek w woreczki odbył się konkurs. Prowadząca zadawała pytania, które dotyczyły informacji podanych przez nią na początku spotkania. Dwie osoby, które zebrały największą ilość punktów, otrzymały nagrody. Serdecznie dziękujemy pani Annie Początek oraz jej córce za przybliżenie nam tajemnic natury i uatrakcyjnienie nauki o otaczającej nas przyrodzie.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Opracowanie: Anna Skiba