Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego – listopad 2019


        Listopad obfitował w szereg interesujących wydarzeń oraz projektów realizowanych w naszym Punkcie Przedszkolnym. 5 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, nasze przedszkolaki brały udział w konkursach oraz zabawach związanych z ich ulubionymi bajkowymi postaciami.
        Dzieci miały także okazję brać udział w akademii z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie  z klasy VII i VIII wystąpili w inscenizacji zatytułowanej „Historia mojego kraju- moja historia” prezentującej losy pewnej warszawskiej rodziny na tle dziejów Polski. Inscenizacji towarzyszyły utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego chóru.
        W tym miesiącu odbyła się również kolejna audycja Szkoły Muzycznej Yamaha. Panowie przywieźli ze sobą pianino elektroniczne, keyboard, djx oraz syntezator. Właśnie bogactwo brzmienia tych elektronicznych instrumentów było tematem audycji. Mogliśmy posłuchać przeróżnych dźwięków
i popróbować gry na tych instrumentach.
        W ramach projektu ,,Zdrowo i sportowo’’ oraz ,,Zdrowo jem, więcej wiem’’ dzieci wykonały zdrowe,
a przy tym pyszne soki i szaszłyki owocowo-warzywne. Pamiętajmy, że wprowadzenie zdrowych nawyków zaowocuje w przyszłości.
        Grupę OB  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziła mama Adasia. Przeczytała dzieciom jedną z ulubionych bajek przedszkolaków ,,Zakochany kundel’’. Zapraszamy wszystkich Rodziców do włączenia się do akcji, bo czytanie to rozwijanie, przygoda i najpiękniejsza zabawa.
        W ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" grupa OA zrealizowała dwa moduły
o prawach dziecka oraz o zasadach korzystania z książek. Grupę odwiedziła mama Basi która przeczytała dzieciakom kilka krótkich ale bardzo ciekawych bajek. Zapraszamy innych rodziców do współpracy.
        Dobiegł końca jesienny etap projektu "Zdrowo jem, więcej wiem!", w którym przedszkolaki z grupy OA zrealizowały kolejne moduły dotyczące zdrowego odżywiania oraz poznały korzyści płynące
z uprawiania aktywności fizycznej. Teraz z nadzieją czekamy na wyniki, ponieważ sędziowie przystąpili do pracy przy wyborze zwycięzców z całej Polski.
        Ostatni tydzień listopada upłynął nam również bardzo ciekawie. W Dzień Pluszowego Misia dzieci wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi tańczyły, śpiewały i rozwiązywały zagadki. Nie zabrakło też sesji zdjęciowych w ,,misiowej foto-budce’’.
        Miesiąc zakończyliśmy zabawą andrzejkową. Przedszkolaki w balowych strojach wróżyły sobie przyszłość, tańczyły i częstowały się przygotowanymi przez Rodziców przekąskami. Bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym 😊

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego