Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego – wrzesień 2019


          Od początku roku szkolnego 2019 mieliśmy już dwukrotną przyjemność gościć muzyków ze szkoły muzycznej YAMAHA. Przedszkolakom zajęcia muzyczne bardzo przypadły do gustu i z zaciekawieniem wysłuchiwały ciekawostek muzycznych oraz brzmienia przeróżnych instrumentów. Nie brakowało klaszczących dłoni oraz kołyszących się w rytmie muzyki nóg :)
          Przedszkolaki z grupy 0a rozpoczęły swój udział w projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci wraz z misiem Frankiem będą przez cały rok odkrywać nowe propozycje polskiej literatury dziecięcej. Zadaniem każdego przedszkolaka będzie ugoszczenie Franka u siebie w domu i wraz z rodzicami przeczytanie mu polskiego utworu, a następnie uzupełnienie dzienniczka wpisem i swoim rysunkiem. W ramach projektu dzieci miały także okazję oglądnąć audycje na video-czacie, w której Pani Jesień zadzwoniła do przedszkolaków, by oznajmić im swoje nadejście, czym sprawiła dzieciom wielką niespodziankę.
         "Nakręć się na pomaganie" - pod tym hasłem dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w akcji zbierania plastikowych nakrętek mającej na celu niesienie pomocy dla Frania, by umożliwić mu jak najpełniejszy udział w kosztownej rehabilitacji (więcej szczegółów na plakacie). Serdecznie dziękujemy za dotychczasową zbiórkę i zachęcamy do dalszego oddawania plastikowych nakrętek u wychowawczyń grup 0a i 0b.
          20. września, jak co roku było wielkim świętem wszystkich Przedszkolaków! Również w naszym przedszkolu dzieci radośnie obchodziły swoje święto świetnie się razem bawiąc, co najlepiej przedstawiają dołączone zdjęcia.
          Również warto wspomnieć o obchodzonym w naszym przedszkolu Dniu Chłopaka. Chłopcy w tym dniu z pewnością poczuli się szczególnie docenieni i czerpali wiele radości z otrzymanych od dziewczynek dyplomów oraz pięknych prezentów przygotowanych przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!
          Przedszkolaki spędzają każdy jesienny dzień bardzo intensywnie, pogoda nie psuje nam planów. Wokół nas nie brakuje darów jesieni, w tym liści, kasztanów, warzyw z naszych ogrodów oraz jesiennych spacerów w poszukiwaniu oznak nadejścia jesieni. To, jak nam mijają dni i jak spędzamy wspólny czas niech w skrócie oddadzą załączone fotografie.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego