Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

WYDARZENIA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM W MARCU I KWIETNIU

          W dniu 1 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura, na który wszystkie przedszkolaki czekały z niecierpliwością. Dzieci przyniosły figurki dinozaurów, pluszaki oraz książki i albumy o tych prehistorycznych gadach. Po przeczytaniu ciekawostek na temat dinozaurów, dzieci sprawdziły swoją wiedzę na ich temat rozwiązując „dinozaurowe” karty pracy. Nie obyło się również bez ciekawych zabaw ruchowych, szukania dinozaurów w „wykopaliskach”, a także zrobienia skamielin. Na koniec dzieci wykonały piękne dinozaury z talerzyków papierowych. Przedszkolaki ten dzień zapamiętają na długo.
          4 marca przedszkolaki odwiedził Pan Wojciech Skiba- pszczelarz pasjonat, który prowadzi własną pasiekę. Podczas tej ciekawej prelekcji dzieci dowiedziały się jak wygląda pszczoła, jaka jest jej rola w przyrodzie, jakie osobniki tworzą pszczelą rodzinę, czego potrzebują do życia i jak długo żyją pszczoły. Dzieci dowiedziały się również, dlaczego pszczoła żądli i jak zachować się w takiej sytuacji. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały eksponaty przyniesione przez pana pszczelarza- strój pszczelarza, ramki z  wbudowanymi plastrami, podkurzacz, wyroby z wosku (świece i figurki),  propolis oraz to, co dzieciom podobało się najbardziej, czyli miód, który ze smakiem kosztowały. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za tę niezwykle ciekawą lekcję przyrody.
          Kolejnym ważnym dniem dla przedszkolaków był 8 marca, w którym wszystkie przedszkolaki obchodziły Dzień Kobiet.  Chłopcy złożyli dziewczynkom piękne życzenia i głośno zaśpiewali „Sto lat…” oraz wręczyli upominki. Dziewczynki odwdzięczyły się chłopcom obdarowując ich słodkościami.
          W marcu w naszym przedszkolu odbyły się kolejne spotkania dogoterapeutyczne z zaprzyjaźnionymi już pieskami- Lucią – w grupie Oa i Mimi w grupie Ob. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak bawić się z psem oraz poznały psie zawody. Były to niezwykle interesujące i pouczające zajęcia.
          W tym miesiącu odbyło się również kolejne spotkanie ze szkołą muzyczną Yamaha, podczas którego przedszkolaki poznały różne rodzaje instrumentów strunowych smyczkowych (kontrabas, kontrabas elektryczny, wiolonczela, gitara basowa), a także dowiedziały się czym jest smyczek oraz kalafonia. Dzieci mogły podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach. Kilkoro przedszkolaków miało okazję spróbować swoich sił podczas gry na wyżej wymienionych instrumentach. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.
          21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Tego dnia przedszkolaki obejrzały występ artystów z cyrku „Focus”. Dzieci mogły zobaczyć pokazy akrobatyki, żonglerki, zaczarowany świat magii i iluzji oraz zabawy wesołego klowna Maniusia. Przedszkolaki były zachwycone tym spotkaniem. Następnie, by móc w pełni powitać wiosnę przedszkolaki nie zapomniały o pożegnaniu zimy. Wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękne marzanny i wyruszyły z radością śpiewając wiosenne piosenki pożegnać zimę i poszukać wiosny. W tym dniu nie zabrakło również  agadek i zadań wiosennych oraz wykonania pracy plastycznej - Pani Wiosny.
          W kwietniu w ramach programowych zajęć przedszkolaki założyły wiosenne hodowle. Z wielkim zapałem sadziły cebulki, siały owies i rzeżuchę, sadziły bratki a także hodowały fasolki. Dzieci codziennie chętnie dbały o roślinki, obserwowały je i opisywały zmiany ich wyglądu. Była to ciekawa i pouczająca lekcja przyrody dla naszych przedszkolaków.
          24 kwietnia odwiedził nas Teatr „Eden” z Wieliczki ze spektaklem „Prawdziwy skarb”. Był to pełen humoru spektakl teatralny oparty na przypowieści o Synu Marnotrawnym. Przedszkolaki dowiedziały się, że prawdziwym skarbem dla człowieka jest miłość i rodzina.


>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Opracowanie:
wychowawcy Punktu Przedszkolnego