„IV Przerwa na czytanie”

14 maja w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza „IV Przerwa na czytanie”, realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas przerw po pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie bili rekord w liczbie osób czytających na przerwach. W akcję włączyli się również nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jej celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że czytanie jest ciekawe, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Ustanowiony przez społeczność szkolną rekord to: 310 osób czytających podczas przerw.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
oprac. Magdalena Dębowska