Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Marzec w klasach pierwszych


          Marzec w klasach pierwszych przyniósł wiele ciekawych spotkań i wydarzeń.

04.03.2019 r. pierwszoklasiści wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem - Panem Wojciechem Skibą. Nasz gość w ciekawy i niezwykle barwny sposób przedstawił życie tych pracowitych owadów. Pierwszaki miały również okazję zapoznać się z budową ula, mogły przymierzyć strój pszczelarza i obejrzeć przybory niezbędne w pracy w pasiece. Pod koniec prelekcji na małych łasuchów czekała słodka niespodzianka. Dzieci skosztowały słodkiego i pysznego miodu. Panu Wojciechowi serdecznie dziękujemy za przekazanie wielu cennych informacji na temat tych pożytecznych dla przyrody i ludzi owadów.

08.03.2019 r.  uczniowie klas pierwszych obchodzili Klasowy Dzień Kobiet. Chłopcy z tej okazji przygotowali swoim koleżankom drobne upominki, a dziewczynki odwdzięczyły się obdarowując Ich słodkościami. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze dzięki wspólnym grom i zabawom integrującym klasę.

14.03.2019 r. uczniowie klasy 1b i 1c wzięli udział w przedstawieniu pt.”Przygody Koziołka Matołka”, wystawianym na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Był to bardzo ciekawy i barwny spektakl, dzięki któremu pierwszaki mogły przenieść się w kolorowy świat przygód tytułowego bohatera Koziołka Matołka. Natomiast klasa 1a w tym samym dniu uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych, które poprowadziła pani psycholog. Zajęcia te miały przede wszystkim kształcić u dzieci postawy asertywne oraz pomóc najmłodszym zrozumieć i odróżnić zachowania asertywne od zachowań agresywnych i uległych.

18.03.2019 r. pierwszoklasiści obejrzeli spektakl pt.”Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu amatorskiego teatru dziecięcego, działającego przy pobliskim RDK. Młodzi aktorzy naszej szkoły przenieśli widzów w piękny i niezwykły świat baśni Hansa Christiana Andersena.

20.03.2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna lekcja umuzykalniająca, przygotowana przez nauczycieli ze szkoły muzycznej Yamaha. Tematem przewodnim były instrumenty nietypowe. Spotkanie to było okazją nie tylko do obcowania z ciekawymi instrumentami i muzykami profesjonalnie zajmującymi się muzyką, ale także umożliwiło rozbudzanie wrażliwości muzycznej u dzieci.

W miesiącu marcu w klasie 1b zorganizowano kolejne już zajęcia kulinarne, na których dzieci zapoznały się z zastosowaniem w kuchni drożdży. Dzieci z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Zagniatały i wyrabiały ciasto, dodawały pozostałe składniki i z niecierpliwością oczekiwały na pyszne wypieki. Na koniec zajęć  pierwszaki z wielkim entuzjazmem skonsumowały zrobiona przez siebie, wspaniałą pizzę.

21.03.2019 r. cała społeczność szkolna obchodziła Pierwszy Dzień Wiosny. W klasach pierwszych ten dzień był również bardzo atrakcyjny. Pierwszaki uczestniczyły w spotkaniu z artystami cyrku Focus, podczas którego obejrzały ciekawe pokazy żonglerki i  akrobatyki, spotkały się  także z przezabawnym klaunem Maniusiem oraz wyczarowanym z kapelusza królikiem, przezabawnym pudelkiem i wielkim legwanem. W trakcie spektaklu widzowie zostali wprowadzeni w niezwykły świat iluzji i magii. Było to bardzo ciekawe spotkanie, które dostarczyło wszystkim wiele radości i uśmiechu. Klasy pierwsze oprócz spotkania ze sztuką cyrkową witały wiosnę poprzez tradycyjny spacer z Marzanną, odśpiewanie wiosennych piosenek, oraz wykonanie okolicznościowych prac plastycznych.


>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Opracowanie:
wychowawcy klas pierwszych