Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia w klasach pierwszych w styczniu-lutym 2019 r.


        Miesiąc styczeń dla klas pierwszych rozpoczął się od zabawy karnawałowej, która odbyła się 8.01.2019r. Wspólnie z klasami pierwszymi bawiły się klasy 2 oraz klasa 3. Jak oczywiście przystało na bal były zabawy, tańce i oficjalnie wyłonienie królowej i króla balu.
        10.01.2019r. w szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym dzieci z klas pierwszych prezentowały swoje umiejętności wokalne. Pierwsze miejsce w kat. wokalnej klas 1-3 zajęła uczennica klasy 1 c- Basia Świerczek, w kat. zespół uczennice klasy 1b zajęły zaszczytne 2 miejsce- były to Pola Czesnar oraz Pola Kaszubowicz.
       15.01.2019r. pierwszoklasiści po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dogoterapeutycznych ,, Pies i ja”. Podczas pierwszych zajęć z cyklu spotkań dzieci poznały Mimi oraz Lucię- psy terapeutyczne. Dzieci dowiedziały się w jak należy zachować się podczas pierwszego spotkania z nieznajomym psem, w jaki sposób należy się witać z czworonogami oraz jak można się z nimi bawić.
        Po raz kolejny odbyła się audycja muzyczna Yamaha. Tym razem tematem przewodnim były instrumenty perkusyjne.
        Styczeń to także czas, w którym w szczególności nie zapominamy o naszych babciach i dziadkach, którzy właśnie w tym miesiącu obchodzą swoje święto. Pierwszoklasiści przygotowali z tej okazji drobne niespodzianki. Klasa 1a obdarowała swoje babcie i dziadków plastycznymi upominkami, natomiast klasa 1b oraz 1c oprócz laurek przygotowała życzenia oraz wierszyki w formie krótkiego filmu, który każde dziecko przekazało swoim dziadkom 21 oraz 22 stycznia.
        Klasa 1 c 24.01.2019r. uczestniczyła w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały smaczne i zdrowe koktajle owocowe. Zajęcia praktyczne poprzedzone były przypomnieniem zasad zdrowego odżywiania.
        29.01.2019r. dzieci z klas pierwszych, którzy zgłosili się do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników reprezentowali naszą szkołę w teście kwalifikującym do kolejnego etapu konkursu.
        Początek lutego to dla pierwszoklasistów naszej szkoły warsztaty z klockami Mammutico, które poprowadziła Akademia Kreatywności. Zajęcia odbyły się 6.02.2019r.
        7.02.2019r. to dla klasy 1c warsztaty dotyczące zdrowia i higieny osobistej. Dzięki uprzejmości Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie nauczyciele tej placówki oraz jej uczennice poprowadziły bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość przygotowania naturalnych soli do kąpieli oraz syntetycznego kawioru. Ponadto prowadzący zajęcia przypomnieli nam jak wygląda piramida zdrowia oraz jakie są ogólne zasady prawidłowego mycia rąk. Zajęcia były prawdziwą frajdą dla dzieci, które z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia. 
        W ramach zajęć kulinarnych klasa 1b piekła bułeczki maślane z dżemem i przygotowała sałatkę owocową.
        Klasy 1b oraz 1 c w piątek, tj. 8.02.2019r. uczestniczyły w warsztatach muzycznych, które odbyły się w Rzeszowskim Domu Kultury, filia Biała. Zajęcia z zakresu edukacji muzycznej poprowadził pan Marcin Florczak. Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach projektu Inspiruję do nauki, w którym klasy pierwsze biorą udział od września.
        Tuż przed przerwą zimową pierwszoklasiści z klasy 1c nie zapomnieli również o zbliżających się Walentynkach i przygotowali dla swoich najbliższym walentynkowe niespodzianki. Również tematyka zajęć plastycznych poświęcona była lutowemu świętu.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA 1<<
>>GALERIA ZDJĘCIOWA 2<<
>>GALERIA ZDJĘCIOWA 3<<
>>GALERIA ZDJĘCIOWA 4<<
>>GALERIA ZDJĘCIOWA 5<<
>>GALERIA ZDJĘCIOWA 6<<
>>GALERIA ZDJĘCIOWA 7<<
>>GALERIA ZDJĘCIOWA 8<<
Opracowanie:
wychowawcy klas pierwszych