Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego – styczeń i luty


        Przedszkolaki przywitały Nowy Rok z wielką radością i jak przystało w czasie karnawału – pełnym atrakcji Balem. Już od rana progi sal przedszkolnych przekraczały księżniczki, super bohaterowie, sportowcy, a nawet mniejsze kopie odważnych policjantów i strażaków. Trudno zliczyć te wszystkie postacie… jedno jest pewne, wszyscy wyglądali wspaniale! Były tańce, konkursy i przede wszystkim wesoła zabawa. Oczywiście nie zabrakło także pysznego poczęstunku.
       „Instrumenty perkusyjne świata” to kolejny temat z cyklu audycji muzycznych Szkoły muzycznej YAMAHA, który odbył się 23 stycznia. O niespotykanych instrumentach z różnych zakątków świata opowiedział przedszkolakom specjalny gość, który przyjechał prosto z Brazylii – Paulo Bomfim. Bongosy, berimbau, caxixi to tylko niektóre z prezentowanych instrumentów. Na zakończenie, dzieci miały możliwość zapoznać się z narodowym tańcem brazylijskim o dźwięcznej nazwie Caporeira.
        Przedszkolaki dobrze już wiedzą, że zima to nie tylko czas na wesołe zabawy na śniegu, to także okres w którym ptakom i zwierzętom leśnym ciężko jest zdobyć pożywienie, dlatego potrzebują naszej pomocy. Utrzymywanie czystego i pełnego ptasich smakołyków karmnika pozwala kształtować wśród dzieci poczucie obowiązku, odpowiedzialności oraz wrażliwości na los pierzastych przyjaciół. Podczas jednego ze spacerów starszaki uzupełniły zapasy w szkolnym karmniku. Innym razem zawiesiły na gałęziach drzew własnoręcznie wykonane karmniki z rolek.
        6 lutego do przedszkola przybyła Kreatywna Akademia z tematem „Świat eksperymentów”. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zaobserwować różne reakcje chemiczne w formie widowiskowych eksperymentów. Nie zabrakło małego wulkanu, barwnej mozaiki czy czarodziejskiego jajka. Westchnień i okrzyków zachwytu nie było końca.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego