Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego – grudzień


         Ostatni miesiąc w roku to dla wszystkich dzieci magiczny i intensywny czas. Grudzień przedszkolaki rozpoczęły od wyjazdu do fabryki bombek „Romex” w Rzeszowie. Zapoznały się z procesem powstawania ozdób choinkowych, a także poszerzyły swoją wiedzę na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały wydmuchiwanie, posrebrzanie, „kąpiel”, suszenie i dekorowanie ozdób choinkowych. Na koniec pobytu każde dziecko dostało pamiątkową bombkę ze swoim imieniem.
        Kolejnym wydarzeniem był mikołajkowy wyjazd na spektakl do Filharmonii Podkarpackiej. Przedszkolaki poznały świąteczną historię opartą na motywach powieści pt. „Dziadek do orzechów”. Podczas, której aktorzy i tancerze wcielali się w postacie, opowiadając historię małej dziewczynki, która w wigilijna noc dostała niezwykły prezent. Narracja ruchowa uzupełniona była klasycznym akompaniamentem muzycznym Piotra Czajkowskiego w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Profesjonalni artyści i klimatyczna muzyka przeniosła wszystkich w świąteczny nastrój.
        Nadszedł także dzień, na który wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem i niecierpliwością – naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – św. Mikołaj. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę, którą wcześniej przygotowały specjalnie dla niego. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, co wywołało wiele radości.
        Zgodnie z przedświąteczną tradycją przedszkolaki upiekły pyszne pierniczki. Wspólne przygotowanie ciasta, wałkowanie, wykrawanie różnych kształtów foremkami, sprawiło wszystkim wielką frajdę! W kolejnych dniach dzieci udekorowały je kolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowane pierniki zostały spakowane w małe paczuszki, aby mogły ozdobić stół wigilijny w domach dzieci.
        Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna Wigilia, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia. Następnie wszystkie zasiadły do stołów, na których nie zabrakło świątecznych przysmaków. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Opracowanie:
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego