Realizacja projektu „Otwarta firma”

14 listopada 2018 r. uczniowie klasy 7a pod opieką pań: Anny Skiby i Bogumiły Dec – Rejman w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odwiedzili siedzibę instytucji medialnej „Via” Katolickiego Radia Rzeszów. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja MakeYour Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
          Celem Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy iinicjatywy młodych ludzi. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzenia się, jak wygląda praca dziennikarza radiowego, obejrzenia pomieszczeń studyjnych,sprzętu i urządzeń nagrywających. Dla chętnych była możliwość spróbować swych sił w roli redaktora.
          Wizyta w radiu była ciekawą lekcją, dzięki której uczniowie mogli zastanowić się, czy w przyszłości spróbować swoich sił jako pracownicy środków masowego przekazu. Ponadto szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki zawodowej.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Opracowała: