Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego - październik


        Październik był dla przedszkolaków miesiącem pełnym atrakcji. 1 października obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Było wiele zabaw i mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy byli duzi, szczęśliwi i zawsze uśmiechnięci. Na koniec dnia pełnego atrakcji, radości i dobrej zabawy każdy chłopiec otrzymał order oraz dyplom super chłopaka, a także drobny upominek. Natomiast dziewczynki otrzymały słodkie „co nieco”.
        W kolejnych dniach października w ramach cyklu zajęć o owocach i warzywach przedszkolaki, które jak się okazało doskonale wiedzą, iż owoce i warzywa są nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe, postanowiły przygotować z nich coś zdrowego i pysznego. Wszystkie dzieci wykonały kolorowe szaszłyki owocowe ze zbiorów, które przyniosły do przedszkola. Podczas degustacji samodzielnie wykonanych smakołyków uśmiech nie znikał z twarzyczek przedszkolaków. Kolejnymi zajęciami z owocami i warzywami w roli głównej było kiszenie kapusty przez przedszkolaki z grupy „Oa” oraz wykonanie owocowych jeżyków przez przedszkolaki z grupy „Ob.”
        Dzień 17 października był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Najpierw uczestniczyły bowiem w audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną YAMAHA w Rzeszowie, podczas której poznały takie instrumenty muzyczne jak klarnet czy różne rodzaje saksofonów. Niektóre dzieci mogły nawet spróbować na nich zagrać, co jak się okazało nie jest łatwą sztuką. Prowadzący wykazali się dużym profesjonalizmem, a także poczuciem humoru. Kolejną atrakcją tego dnia było długo wyczekiwane przez przedszkolaki spotkanie z pieskiem Lucia w grupie „Ob” i pieskiem Mimi w grupie „Oa” w ramach cyklu zajęć dogoterapeutycznych w naszym przedszkolu. Podczas zajęć z młodszymi przedszkolakami Pani Kasia Czerw poprzez odpowiednio dobrane zabawy i ćwiczenia z bezpośrednim udziałem psa terapeuty przełamywała bariery lęku i strachu  dzieci przed zwierzęciem. Przedszkolaki mogły Lucię nakarmić, pogłaskać i się z nią pobawić. Dowiedziały się również jak prawidłowo należy witać się z obcym psem. Natomiast w grupie starszych przedszkolaków piesek Mimi zaprezentował dzieciom psie sporty. Wszystkie dzieci były pod dużym wrażeniem tych zajęć.
        W październiku dzieci z grupy „Oa” miały okazję odwiedzić klinikę stomatologiczną „Estetika Dental”. Podczas wizyty w klinice dzieci dowiedziały się na czym polega praca stomatologa, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz jak wygląda wizyta w gabinecie. Pani stomatolog przestrzegła dzieci przed jedzeniem dużej ilości słodyczy oraz zachęciła do jedzenia owoców i warzyw. Podkreśliła, że bardzo ważne jest szczotkowanie zębów wspólnie z rodzicami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty.
        Na zakończenie miesiąca pełnego atrakcji wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się do kina „Helios” na bajkę pt. „Kopciuszek. Historia prawdziwa”. To jedna z najpiękniejszych bajek, która ukazuje nie tylko dobro i zło, ale także opowiada o uczuciach i miłości. Po zakończonym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Opracowanie:
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego