Spotkanie z podróżnikami

Dnia 9 czerwca gościliśmy przedstawicieli grupy młodych ludzi podróżujących po świecie, którzy dzielą się swoimi przeżyciami w czasie prezentacji w szkołach. Pogadanka w naszej szkole, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, podzieleni na dwie grupy, dotyczyła podróży do Maroka. Prowadząca w barwny sposób opowiedziała nam o swoich przygodach w tym egzotycznym kraju, od którego dzielą nas jedynie cztery godziny lotu. Jej wypowiedzi ilustrowane były licznymi zdjęciami oraz autentycznymi rekwizytami, jak np. naczynia, czy stroje używane w Maroku.
W tym pokazie:
·    dowiedzieliśmy się między innymi, dlaczego kameleon zmienia kolor skóry i w jaki sposób to robi;
·    poznaliśmy owoc opuncji (lokalnej odmiany kaktusa);
·    potrawy takie, jak gotowane ślimaki, miętowa herbata;
·    potężne lasy cedrowe i ich mieszkańców - makaki magoty;
·    dowiedzieliśmy się, jak skutecznie targować się w Maroku;
·    podziwialiśmy jeden z największych meczetów świata – słynny meczet Hassana II oraz Majorelle – najpiękniejszy ogród świata.
Więcej informacji o prowadzących oraz o Maroku i innych podróżach można znaleźć na stronie www.trzask.pl .

nauczyciel języka angielskiego
Agnieszka Stec