Ogólnopolski Sprawdzian  Kompetencji Trzecioklasisty

14 kwietnia br. klasa III wzięła udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, przygotowanym przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Celem sprawdzianu była ocena poziomu osiągnięć uczniów klasy III w zakresie pięciu obszarów umiejętności:
·    Czytania;
·    Pisania;
·    Rozumowania;
·    Korzystania z informacji;
·    Wykorzystywania wiedzy w praktyce.
     Mając na uwadze zapewnienie równych szans wszystkim uczniom biorącym udział w teście, została ustalona przez wydawnictwo OPERON niezbędna procedura i został też opracowany klucz odpowiedzi do zadań zamkniętych oraz schemat punktowania zadań otwartych. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń może zdobyć 40 punktów. W tym 20 punktów za zadania zamknięte i 20 punktów za zadania otwarte. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie zamknięte dziecko może otzrymać 1 punkt. Punktacja zadań otwartych zależy od stopnia ich złożoności.
     Uzyskane przez uczniów wyniki zostaną wpisane do systemu zbierania wyników. Przesłane dane umożliwią wydawnictwu OPERON sporządzenie raportu i przekazanie go do dyrektora szkoły. Dokładna analiza wyników pozwoli na sformułowanie oceny opisowej oraz wniosków do dalszej pracy z uczniami.

wychowawca kl. III
                                   Reizer Jadwiga