Szkolna Wigilia

Dnia 22 grudnia, zanim wszyscy zaczęli świętowanie w swoich domach, na szkolnej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele rodziców oraz nauczyciele wraz z panem dyrektorem. Poczuliśmy się jak duża rodzina obchodząca te radosne święta. Najpierw klasa szósta pod opieką ks. Artura Michalskiego przedstawiła program jasełkowy uświadamiający wszystkim, że Jezus, którego narodzenie świętujemy, przychodzi do nas także w innym ludziach. Następnie świąteczne słowa skierował do nas zaproszony na tę uroczystość ks. proboszcz Mieczysław Mleczko. Potem podzieliliśmy sie opłatkiem, by następnie zasiąść do odświętnie nakrytego stołu. Wspólne spożywanie świątecznych przysmaków oraz kolędowanie przy akompaniamencie pani Doroty Markowicz stworzyło rodzinną atmosferę i wprowadziło nas w te radosne dni świąt.

Agnieszka Stec

Gazetki na korytarzu szkolnym: