Mamy moderatora Regiopedii

Dnia 17.12.2009r. naszą  szkołę odwiedzili redaktor naczelny gazety codziennej "Nowiny" Stanisław Sowa, redaktor sportowy i moderator Regiopedii Przemysław Markocki oraz fotoreporter Krzysztof Kapica. Przyjechali oni, by wręczyć pani Agnieszce Stec, nauczycielce języka angielskiego, certyfikat i identyfikator moderatora Regiopedii.
     P. Stec została pierwszym społecznościowym moderatorem encyklopedii regionów. Informacja o tym ukazała się w piątkowym wydaniu "Nowin" (18.12.2009), a także w artykule dnia 21.12.2009r.  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091221/DLASTUDENTA/922565084  Gratulacje na łamach gazety złożył także podkarpacki kurator oświaty pan Jacek Wojtas. Uczniowie SP nr 9 już od kwietnia 2009 są zarejestrowani do Regiopedii i pomagają ją współtworzyć. Zamieściliśmy wiele wpisów m.in. historia naszej szkoły, historia miejscowości, dzieje parafii Miłosierdzia Bożego, Rzeszów widziany oczami uczniów SP nr 9, Lidia Miś - autorka książek dla dzieci, Klub Europejski, Klub Miłośników Książki i innych.
     Agnieszka Stec edytuje także wpisy innych użytkowników, a od teraz, jako moderator będzie mieć prawo do zatwierdzania nowych haseł. Zachęcamy także uczniów, by nadal poszukiwali miejsc, osób związanych z naszym regionem, a godnych opisania w encyklopedii Podkarpacia.

Agnieszka Stec
nauczyciel jęz. angielskiego