Akcja "Góra Grosza 2009"

W tym roku szkolnym akcja ,,Góra Grosza" została przeprowadzona w naszej szkole w dniach 23 XI - 4 XII. Celem jej było zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom z domów dziecka, pomoc dla rodzin zastępczych i adopcyjnych. Nazwana jest ona akcją ,,Góra Grosza", gdyż zbierane są monety groszowe od 1 gr do 50gr. Uczniowie z klasy VI zbierali pieniądze do puszek podczas przerw lekcyjnych. Uczestnicząc w takiej akcji można pomyśleć, że grosz do grosza da nam niewielką sumę, ale kiedy zbierzemy grosze ze wszystkich klas, z innych szkół miasta Rzeszowa, z innych miast Polski, to okaże się, że góra grosza jest znaczna. W zeszłym roku zebrana góra grosza z całej Polski dała kwotę 2 499 969,66 zł. Pieniądze te przeznaczono na pomoc wielu dzieciom, wyremontowano domy dziecka, dzieci mogły wyjechać na kolonie, zakupiono wiele potrzebnych rzeczy dla dzieci i młodzieży z rodzinnych domów dziecka.
     W grudniu w naszej szkole w sześciu klasach zebrano górę grosza na kwotę 162,03 zł. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej akcji.

Dorota Markowicz
opiekun Samorządu Szkolnego