Mikołajki w szkole

7 grudnia 2009r.  w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Święty Mikołaj pojawił się na gazetce szkolnej i nad wejściem do szkoły. Uczniom rozdał prezenty i słodkie podarunki. Klasa III i IV Mikołajki spędziła w kinie HELIOS na filmie 3D „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”. Jest to animowana adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa o człowieku wziętym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. W Noc Wigilijną duchy pokazują głównemu bohaterowi, jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie, jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory. Skąpy i nad wyraz wymagający od innych przeżywa wewnętrzną przemianę. Staje się ciepłym, serdecznym i pomagającym innym ludziom człowiekiem.
     Po projekcji filmu klasa III udała się do Mc Donald’s. Tam czekały na wszystkich zamówione wcześniej przez rodziców „smakowitości kulinarne” uatrakcyjnione „zabawką niespodzianką”. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie kl. III i IV oraz pani  ze świetlicy.

Jadwiga Reizer
Alicja Woźniak

Święty Mikołaj nad wejściem do szkoły

Święty Mikołaj na gazetce szkolnej