Akcja profilaktyczna "Stop- grypa atakuje"

W listopadzie w naszej szkole tematyka lekcji wychowawczych związana była z zapobieganiem i rozprzestrzenianiem się grypy. Treści z jakimi zapoznawali się uczniowie dotyczyły charakterystycznych objawów grypy, podstawowych cech różnicujących przeziębienie od grypy oraz przede wszystkim profilaktyki tak istotnej w walce z grypą. Przypominano o korzystaniu ze środków czystości dostępnych w szkole, przestrzeganiu zasad higieny rąk u wszystkich uczniów młodszych i starszych. Gazetki szkolne informują o tym ważnym problemie, a uczniowie klas V i VI na lekcjach plastyki wykonali stosowne plakaty.  Na wywiadówkach informowano rodziców o zasadach postępowania przed i w trakcie zachorowania na grypę, a w szczególności o obserwacji swoich dzieci pod kątem wychwytywania objawów grypowych i konieczności wizyty u lekarza.

Dorota Markowicz
nauczyciel plastyki
Gazetki na korytarzu szkolnym:

Ulotka rozdawana uczniom: