Koncerty umuzykalniające Szkoły Muzycznej JAMAHA

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III oraz IV naszej szkoły biorą udział w cyklu lekcji umuzykalniających organizowanych przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie.Głównym celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom sztuki muzycznej poprzez prezentację instrumentów muzycznych oraz pogłębienie wiedzy z dziedziny muzyki. Audycje te służą również rozwojowi osobowości uczniów oraz rozwijają dzieci słuchowo i ruchowo. Tematy muzyczne podane są w formie przystępnej, dostosowanej do możliwości percepcyjnej odbiorców, zarówno ucznia I klasy jak i IV.
     16 listopada rozpoczęliśmy audycje muzyczne tematyką związaną ze znajomością instrumentów elektronicznych. Były to: pianino elektryczne, melodyka, keyboard oraz elektroniczny instrument DJX służący do tworzenia muzyki dyskotekowej. Audycja poprowadzona była przez muzyków - nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie nowoczesnymi, interaktywnymi metodami. Dzieci miały możliwość gry na instrumencie, próby brzmienia instrumentów oraz uczestniczyły w muzycznej zabawie, której celem jest ogólne rozbudzanie zainteresowań muzyką.

Dorota Markowicz
nauczyciel muzyki