Udział w konkursach interdyscyplinarnych

W tym roku szkolnym kilku uczniów z klasy VI wzięło udział w pierwszych etapach konkursów interdyscyplinarnych dla szkół podstawowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. 20 października odbył się pierwszy konkurs - z języka angielskiego. Startowały w niej dwie uczennice - Malwina Sala i Joanna Książek, która uzyskała regulaminową ilość punktow i została zgłoszona do następnego etapu. Wykazała się ona wiedzą wykraczającą poza obowiązujący zakres materiału.
     Kolejnym konkursem był konkurs matematyczno - przyrodniczy. Odbył się on 22 października, a wzięły w nim udział trzy uczennice - Malwina Sala, Joanna Książek i Monika Budarz. Tematem tegorocznego konkursu byla przyroda, a szczególnie las oraz akcja "Sprzątanie świata". Podsumowując rozwiązane zadania z matematyki i zagadnienia przyrodnicze tylko Malwina Sala uzyskała wystarczającą ilość punktów, aby zostać zgloszoną do kolejnego etapu.
     Konkurs humanistyczny odbył się w naszej szkole 23 października o godzinie 12.30 .Wzięły w nim udział uczennice kl.VI - Malwina Sala i Joanna Książek. Motywem przewodnim konkursu było stwierdzenie „Marzenia uskrzydlają”. Stopień trudności zadań konkursowych był duży, mimo to nasze uczennice uzyskały ponad 60 % punktów wymaganych do zgłoszenia do drugiego etapu.
     Mimi, że klasa VI liczy tylko 18 uczniów znalazły się w niej osoby do wzięcia udziału we wszystkich konkursach interdyscyplinarnych.

Agnieszka Stec
Dorota Markowicz
Barbara Woźniak

Podczas konkursu z języka angielskiego