Edukacja teatralna

,,Małą Księżniczką’’ uczniowie klas I-III rozpoczęli cykl edukacji teatralnej zaplanowanej na bieżący rok szkolny w teatrze ,,Maska’’ w Rzeszowie. Spektakl w formie musicalu, ze stylową scenografią i pięknymi kostiumami przeniósł małych widzów w tajemniczy świat dziewiętnastowiecznego Londynu, a mała księżniczka Sara poruszyła każde serce i pokazała co w życiu jest dobre a co złe. Spektakl dostarczył uczniom wiele emocji i przeżyć.
     Po pięknym przedstawieniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających na celu poznanie tajników sztuki teatru, a w szczególności teatru lalek. Wstępem do zajęć było oglądanie zbiorów w Muzeum Lalek Teatralnych. Następnie uczniowie poznawali różne rodzaje lalek, masek oraz wykonywali ćwiczenia animacyjne, by doświadczyć  na czym polega sztuka gry aktorskiej. Zajęcia trwały 45 min. Prowadzone były przez aktora profesjonalistę, dostostosowane do programu nauczania, poszerzyły i uzupełniły wiedzę uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowały : wych. kl.I Z. Herba, wych. kl. II E. Siorek, wych. kl  III   J. Raizer.

Zofia Herba
wychowawca kl. I