Podnosimy swoje kwalifikacje

W dniach od 07.10.2009 do 10.10.2009 roku nauczyciele naszej szkoły pani Elżbieta Siorek (przedmiot nauczany - edukacja wczesnoszkolna) i pani Barbara Woźniak (przedmiot nauczany - język polski) wzięły udział w szkoleniach nauczycieli placówek oświatowych w Gminie Miasto Rzeszów, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,  realizowanych przez firmę VULCAN – „ Modernistyczne metody nauczania wykorzystywane w dydaktyce” oraz „Biblioteka centrum multimedialnym”. Celem szkolenia nauczycielek było doskonalenie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną w realizacji zadań zawodowych. Zajęcia były realizowane w oparciu o programy Microsoft Office Word 2007, Microsoft Office Excel 2007, Microsoft Office Power Point 2007, narzędzia komunikacji internetowej oraz platformę edukacyjną Fronter. Szkolenia pozwoliły na zdobycie umiejętności korzystania z internetowych narzędzi do komunikacji, opracowywania publikacji za pomocą edytora tekstu, tworzenia prezentacji multimedialnych, wykorzystywania arkusza kalkulacyjnego do analizy danych, wykonywania zestawień i obliczeń rachunkowych, wykorzystywania platformy edukacyjnej Fronter, do przygotowywania ćwiczeń interaktywnych, zadań domowych, tworzenia tekstów, komunikowania się i współpracowania z innymi użytkownikami Frontera, korzystania z forum Frontera, publikowania materiałów dydaktycznych.
     Poszerzenie i pogłębienie swoich umiejętności zawodowych podjęła również pani Alicja Woźniak (przedmiot nauczany – matematyka, informatyka), biorąc udział w  „Podkarpackim Szkoleniu Informatyczno –Metodycznym z matematyki”. Jest to projekt  realizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Działania  „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem głównym projektu jest dostosowanie kwalifikacji nauczycieli województwa podkarpackiego do wymogów związanych ze strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.W szczególności chodzi o podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w zakresie wykorzystania komputera, Internetu oraz narzędzi technologii informatycznej w dydaktyce oraz funkcjonowaniu szkoły, upowszechnianie nowej podstawy programowej w nauczaniu przedmiotowym oraz uruchomienie innowacyjnego systemu certyfikacji nauczycieli i szkół Podkarpacia - CERTYFIKAT KLUCZOWYCH KOMPETENCJI PODKARPACKIEGO NAUCZYCIELA. W ramach projektu podwyższony zostanie  poziom usług edukacyjnych poprzez wdrożenie nowoczesnego systemu certyfikacji nauczyciela i szkoły.

Elżbieta Siorek
Barbara Woźniak