Jeździectwo to moje hobby

Nazywam się Andżelika Klęsk i mam 12 lat. Chodzę do VI klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie. Interesuję się końmi. Jeżdżę konno od niecałych 3 lat. Jeździectwo to moje hobby. Z wielu dyscyplin jeździectwa najbardziej spodobały mi się tylko 3 dyscypliny, które trenuję: rajdy długodystansowe, skoki przez przeszkody i ujeżdżenie.
     Pierwsze zawody, na które pojechałam były to Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w skokach przez przeszkody w kategorii Młodzik we wrześniu 2007 roku w Zabajce. Miałam wtedy 10 lat. Na tych zawodach zostałam Mistrzynią Okręgu Podkarpackiego. Następnie startowałam w zawodach regionalnych w skokach i w ujeżdżeniu.
     W tym roku wystartowałam w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w Rajdach Długodystansowych na 20 km, w kategorii Junior i także odniosłam sukces zajmując I miejsce i zostając Mistrzynią w tej kategorii. Przed każdymi zawodami bardzo się denerwuję, że mi się coś stanie lub mojemu koniowi albo, że coś mi nie wyjdzie. Bardzo lubię to co robię. Nie wyobrażam  sobie mojego życia bez koni.

Andżelika Klęsk
uczennica kl. VI