Próbny sprawdzian klasy VI

W naszej szkole w tym roku szkolnym klasa VI rozpoczęła cykl sprawdzianów próbnych, mających na celu dobre przygotowanie każdego ucznia klasy szóstej do kwietniowego sprawdzianu podsumowującego szkołę podstawową. Testy realizowane raz w miesiącu od października do marca, będą sprawdzać wiadomości, uzupełniać braki wiedzy oraz ćwiczyć umiejętność rozwiązania zadań w określonym czasie i warunkach innych niż sala lekcyjna.
     13 października klasa szósta zasiadła przy stolikach na dużej sali gimnastycznej, a każdy uczeń wyposażony we wszystkie przybory niezbędne do pisania starał się w ciągu 60 minut rozwiązać zestaw zadań swojego testu pt "Grunwald". Ponieważ był to pierwszy sprawdzian w tym roku szkolnym towarzyszył uczniom lekki stres, z którym też należałoby sobie poradzić, aby nie przeszkadzał on w pisaniu kolejnych sprawdzianów.
     Po napisaniu testu i jego poprawie każdy uczeń klasy szóstej ma możliwość uzupełnienia braków swojej wiedzy pod kierunkiem nauczyciela na zajęciach dodatkowych.

Markowicz Dorota
wychowawca kl. VI