Uroczystość  klasy pierwszej

13 pażdziernika 2009 r. w naszej szkole miała miejsce radosna uroczystość pasowania na ucznia. 23 pierwszoklasistów popisywało się już zdobytymi umiejętnościami i wiedzą. Uczniowie z uśmiechem na buziach ,,zdawali" egzamin na ucznia przeprowadzany przez uczennice Samorządu Uczniowskiego w obecności pana Dyrektora, księdza Proboszcza ,Wychowawczyni i Rodziców. Potrafili w przekonywujący sposób, w artystycznej formie, pokazać, że posiadają już szerszą wiedzę o swojej Ojczyznie, znają i stosują zasady kulturalnego przebywania w grupie oraz zasady higieny. Piękne recytacje i radosny śpiew przy akompaniamencie pani Doroty Markowicz wprowadził nastrój radości i dobrego samopoczucia.
     Po części artystycznej  nastąpił akt ślubowania , po czym Dyrektor  uroczyście pasował każdego z uczestników na ucznia szkoły podstawowej. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy i książeczki.
     Zakończeniem wdzięcznej uroczystości był słodki poczęstunek.

Zofia Herba
wychowawca kl. I