Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje 2009

We wrześniu tego roku uczniowie klas starszych wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. ,,Bezpieczne wakacje 2009". Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.
     Tematyka konkursu związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji ,w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Była też formą edukowania, popularyzowania, kształtowania i uwrażliwiania na właściwe zachowanie w różnych sytuacjach społecznych. Treści zawarte w tematyce tego konkursu kształtowały również umiejętność i nawyk wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Te codzienne sytuacje jakie mogą spotkać uczniowie w czasie wakacji były ukazywane w ich pracach: nad wodą, w górach, na ulicy, wszędzie tam, gdzie mogą zdarzyć się sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu.
     Na konkurs przesłano 14 najlepszych prac wykonanych głównie w technice pastelowej.

Dorota Markowicz
                                                                                                                                                                                                                                                                              nauczyciel plastyki
Prace dzieci wysłane na konkurs: