Spotkanie z policjantem

11 września 2009 roku uczniowie klasy II i III, pod opieką pani Elżbiety Siorek i pani Jadwigi Reizer, wzięli udział w spotkaniu z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Ta lekcja bezpieczeństwa była jednym z elementów wdrażania w naszej szkole programu „Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowego poruszania się po jezdni samodzielnie oraz w grupie, w różnych warunkach pogodowych. Rozpoznawali rodzaje znaków drogowych. Poznali też charakter pracy policjanta, jego obowiązki i prawa. Policjant uwrażliwiał uczniów na to, co może ich spotkać po drodze do szkoły. Szczególnie podkreślał, że uczniowie wchodząc na ulicę muszą kierować się szczególną rozwagą, dzięki której unikną przykrych doświadczeń na jezdni. Przekazane wiadomości  mogą utrwalić sobie oglądając wystawę znaków drogowych w klasie i na gazetce na korytarzu szkolnym.

Elżbieta Siorek
wychowawca kl. II

Uczniowie kl. II w swojej klasie

Gazetka na korytarzu szkolnym