Wycieczki szkolne

Wycieczka  kl. III i IV do Wieliczki i Krakowa

W dniu 21 maja 2009r.  36 uczniów kl.III i IV wraz z opiekunami Barbarą Woźniak, Zofią Herbą i Maciejem Pałką udało się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Około godz.11 rozpoczęliśmy zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, a zakończyliśmy o 14. Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Wawel oraz Stare Miasto. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie byli zachwyceni  zwiedzanymi zabytkami, tym bardziej, że była to ich pierwsza dłuższa wycieczka szkolna.

W Kopalni w Wieliczce

Na dziedzińcu Wawelu

Wycieczka kl. V i VI  pociągiem do Przemyśla

4 czerwca 2009r. uczniowie kl. V i VI z opiekunami  Alicją Woźniak, Dorotą Markowicz i  ks. Arturem Michalskim rano udali sie na dworzec PKP w Rzeszowie i pojechali pociągiem do Przemyśla. Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż takim środkiem lokomocji. W Przemyślu  wysiedliśmy na dworcu  PKP wybudowanym  w latach 1859-1860, który jest jedną z najokazalszych budowli na linii kolejowej łączącej Kraków ze Lwowem. Nastepnie udaliśmy się urokliwymi uliczkami miasta mijając Wieżę Zegarową, w której mieści się Muzeum fajek i Dzwonów,  na zabytkowy Rynek z ciekawą fontanną z misiami, które są motywem herbu miasta. Tu zwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta Przemyśla mieszczące się w seledynowo otynkowanym budynku, z pięknymi podziałami architektonicznymi na fasadzie, podcieniami i stylowym balkonem. Później udaliśmysie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie znajdują się relikwie św.S.J.Pelczara- patrona naszej diecezji. Następnym punktem naszej wycieczki był Kopiec Tatarski , który jest najwyższym punktem, ale i najbardziej tajemniczym zabytkiem. Usypany jest w kształcie podłużnego trójkąta o owalnej podstawie, ma wysokość 12 m. Legenda mówi o pokonaniu (czyli zniesieniu) w I połowie XVI w. w tym miejscu Tatarów. Podczas walk zginął chan i w miejscu jego śmierci usypano kopiec-pomnik (tak nakazywały wschodnie obyczaje). Wzgórze na pamiątkę zwycięstwa nazwano "Zniesienie", a na kopcu ustawiono kapliczkę św. Leonarda. Z Kopca podziwialiśmy piękną panoramę miasta położonego wzdłuż rzeki San.
     Po tak pięknym dniu powróciliśmy również pociągiem do Rzeszowa. Wycieczka bardzo podobała sie uczniom.

Na stacji PKP w Rzeszowie

Na rynku w Przemyślu

Wycieczka- pielgrzymka  kl. II do Tarnowca

6 czerwca 2009 r. dzieci z klasy 2 wraz z rodzicami i Panią wychowawczynią uczestniczyły w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. O godz 10.00 miała miejsce Eucharystia. Kazanie na temat cudownej figury wygłosił ksiądz kustosz Stanisław Mazur. Po Mszy Świętej dzieci wraz z rodzicami zostały oprowadzone po kalwariibdzieci nienarodzonych. Był czas rówenież na wspólne grillowanie oraz zabawę.

Podczas Mszy Świętej

Przed  Sanktuarium

Każdy ma prawo do radości

Dnia 25 stycznia 2009 roku przedstawiciele naszej szkoły – uczniowie kl. V  wraz z opiekunem - Anną Ignas dołączając się do społeczności rzeszowskich szkół wybraki się do Krakowa, by wziąć udział w XVI Wielkim Integracyjnym Balu dla Dzieci. Zabawa ta zorganizowana została przez Fundację Prometeusz. Podróż rozpoczęła się o godz. 12. Po przyjeździe do Krakowa uczestnicy wycieczki udali się na posiłek, a później do Hali Sportowej TS Wisła. Tam trwała już zabawa. Dzieci miały ciekawe karnawałowe stroje. Bawiły się wspólnie – pełnosprawne z niepełnosprawnymi. W trakcie balu przybył św. Mikołaj w asyście Aniołków i podarował dzieciom paczki ze słodyczami. Zabawa przy muzyce oraz konkursy poprzedzone były przedstawieniem o smerfach. Po godz. 19-tej nadszedł czas, by wracać do domu. W autokarze na dzieci czekał poczęstunek. Wyjazd na bal był okazją do zobaczenia jednego z najpiękniejszych miast Polski, a poza tym pozwolił doświadczyć dzieciom, że można się wspólnie bawić bez względu na wiek oraz czy ktoś jest w pełni sprawny cz też nie.

Na balu

Czas wracać