Konkursy rękodzieła artystycznego w naszej szkole

XIII  KONKURS  RĘKODZIEŁA  LUDOWEGO - BUDZIWÓJ 2009 - ,,Wzbogacamy wystrój mieszkania"

W maju uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w Konkursie Rękodzieła Ludowego, który organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Budziwoju. Była to już XIII edycja tego konkursu zatytułowana ,,Wzbogacamy wystrój mieszkania". Prace związane tematycznie z hasłem konkursu mogły być wykonywane w różnych technikach takich jak: haft, bibułkarstwo, wycinanka, tkactwo rysunek na szkle, ceramika, papieroplastyka i inne.
     Nasi uczniowie wykonali prace w technice papieroplastyki i malarstwa na szkle. Najciekawsze zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Byli to uczniowie:
Joanna Książek z klasy V - II miejsce papieroplastyka;
Kamila Uchman  z klasy V - III miejsce papieroplastyka;
Zuzanna Wielgos z klasy VI - II miejsce rysunek na szkle.

Nagrodzone uczennice

VII  EDYCJA  PODKARPACKIEGO KONKURSU RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
- ,,Każdy ma swoje ulubione miejsce z dzieciństwa..."

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ,,Każdy ma swoje ulubione miejsce z dzieciństwa...", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 19 w Rzeszowie. Zadaniem ich było wykonanie pracy plastycznej o dowolnych wymiarach spełniających funkcję użytkową. Mogła to być: tkanina, kilim, haft, koronka, witraż, maska, zabawka, naczynie lub inny przedmiot stanowiący wystrój wnętrza pokoju dziecinnego.
     Na konkurs wpłynęło 106 prac, z których 14 wyróżniono, a 7 uczniów otrzymało nagrody. Wśród nagrodzonych uczniów jest Jakub Sala z klasy IV. Uszył on zabawkę ,,Żyrafa" i zdobył  I miejsce w tym konkursie, a Joanna Książek z klasy V za zabawkę ,,Żaba" otrzymała wyróżnienie.
     Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Prace konkursowe

Uczniowie ze swoimi pracami