Jarmark Ekologiczny "S.O.S. dla Ziemi, S.O.S. dla Wisłoka"

W dniu 5 czerwca 2009 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu plenerowym w formie Jarmarku Ekologicznego ,,S.O.S. dla Ziemi, S.O.S. dla Wisłoka". Odbył się on tradycyjnie na rzeszowskich bulwarach.
     W tym roku młodzi ekolodzy manifestowali gotowość do aktywnych działań w obronie wód naszej Ziemi ,a konkretnie naszego Wisłoka. W wielu miejscach woda w rzece została nie tylko zanieczyszczona ale zniszczone zostało dotychczasowe środowisko wielu zwierząt i roślin. Rzeka oprócz swej ważnej roli zaczęła wraz z rozwojem cywilizacji służyć jako miejsce, gdzie wszystko można wylać, wyrzucić - ścieki, odpady. Tej niszczącej działalności człowieka należy powiedzieć STOP. Nasi uczniowie przebrani w ,,rybie" stroje apelowali o czystość naszego Wisłoka, a przygotowane transparenty podkreślały jak ważna jest ochrona wód dla naszego środowiska.
     Tradycyjnie o godzinie 11.59 zabrzmiał alarm  w obronie rzeki Wisłok. Reprezentacje szkół były wyposażone w budziki, dzwonki, piszczałki i gwizdki. W trakcie tego ekologicznego happeningu odbyły się prezentacje, występy lokalnych środowisk ekologów, konkursy oraz Eko-Olimpiada, w której brali udział nasi uczniowie.