Podsumowanie cyklu zajęć czytelniczych

W dniu 5 czerwca 2009 roku klasa I pod opieką pani Elżbiety Siorek udała się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Filii nr 6 na osiedlu Nowe Miasto,  na uroczyste podsumowanie cyklu zajęć czytelniczych  „Pierwsze kroki w krainie bajki” , w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
     W imprezie uczestniczyło około 200 dzieci z Przedszkoli nr 9, 32, 35, 38 , 43 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 9 i nr 23 w Rzeszowie. Dzieci zostały uroczyście pasowane na czytelników biblioteki i przyrzekły, że będą szanować książki i korzystać z ich rad i mądrości. Dyrektorzy i nauczyciele ze współpracujących placówek z rąk pana dyrektora Stanisława Turka i pani dyrektor Haliny Piotrowskiej otrzymali dyplomy uznania za aktywny udział w propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Kierownik Filii nr 6, pani Maria Gulak zaprosiła do wspólnego czytania wszystkich dyrektorów i nauczycieli będących na sali. Został wspólnie odczytany wiersz J. Tuwima  „Lokomotywa”, przy dużej pomocy zgromadzonych dzieci.
     W podziękowaniu za ogromną pracę, dzieci z przedszkoli zaprezentowały wiązankę różnorodnych tańców. Imprezę uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 23 ze spektaklem „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz pokaz tańca Breakdance w wykonaniu zespołu „Watacha” z Tyczyna. Po tych atrakcjach wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i pamiątkowe książeczki.

Pamiątkowa książeczka

Karta czytelnika